Focus Explore 12x50 - 10 let záruka

Robustní a snadno použitelný dalekohled s krátkým fokusem a BaK-4 hranoly pro ty, kteří tráví mnoho času v přírodě.

Dostupnost Na objednávku nebo nedostupné
Kód: 28464
4 790 Kč 3 958,68 Kč bez DPH
Focus Explore 12x50 - 10 let záruka
800q 04 110932
Novinka Doprava zdarma

Série dalekohledů Focus Explore je určena pro ty, kteří milují sledování zvířat, ptáků a detailů v okolí a chtějí dalekohled, který dlouho vydrží a dokáže udržet krok i při tom nejnáročnějším dobrodružství. Tělo je vodotěsné do 1.5m a plnění dusíkem zabraňuje zamlžení čoček, takže je vhodný i do špatných klimatických podmínek.

Série Focus Explore obsahuje vše od dalekohledů s vysokým zvětšením a jasným obrazem, které lze použít k pozorování divoké zvěře za soumraku, až po kompaktní modely, které se snadno přenášejí a zabalí na cestu.

Společné vlastnosti dalekohledů Focus Explore jsou velké zorné pole a úzké zaměření (krátký fokus) pouhé 2 metry, což vyhovuje všemu od lovu po studium motýlů a jiného hmyzu. Mezi další vlastnosti patří vynikající optická konstrukce zahrnující baryové korunové sklo, BaK-4 hranoly a pokročilý vícevrstvý antireflexní povlak (FMC) na všech skleněných plochách, který poskytuje maximální jas, kontrast, ostrost a přesnou reprodukci barev.

Dalekohledy Focus Explore jsou robustní a jsou opatřeny odolným gumovým krytem, který poskytuje velmi dobré tření, díky čemu je držení dalekohledu velmi bezpečné a stabilní, a to i s mokrýma rukama. Otočné očnice (ve čtyřech krocích) a nastavitelná vzdálenost zornic (56 - 74 mm) usnadňují přizpůsobení dalekohledu pro každého uživatele, včetně nositelů brýlí. Zaostřovací kolečko je velké a snadno se používá. Dalekohledy jsou správně vyvážené, takže se budete cítit dobře i během dlouhého pozorování.

Každý dalekohled je dodáván se širokým neoprenovým popruhem ve tvaru písmene C a ochranným pouzdrem, které lze připevnit k opasku nebo popruhu. K dispozici jsou také dvojitá víčka, a to jak pro okuláry, tak i přední čočky. Ty jsou připojeny k dalekohledu, ale v případě potřeby mohou být zcela odděleny.

Hlavní vlastnosti:

  • Vynikající optická konstrukce s baryovým korunovým sklem a BaK-4 hranoly
  • Vícevrstvý antireflexní povlak (FMC)
  • Velmi dobrý kontrast, ostrost a reprodukce barev
  • Velké zorné pole
  • Úzké zaměření 2 metry
  • Otočné očnice
  • Odolný gumový kryt s velmý dobrým třením
  • Voděodolnost

Technické specifikace

PoužitíPříroda, Lov, Birdwatch
Rozměry (Š x V x D) (mm)162x131x57
Dioptrická kompenzace+/-4
Exit Pupil Ø (mm)4,1
Eye Relief (mm)14
OčniceTwist-Up
Zorné pole (Úhel) (°)4,7
Zorné pole (zdánlivé) (°)56,4
Typ sklaBaK-4
IP vzdálenost (mm)56-74
Zvětšení (x)12
Ochranná vrstvaFMC
Typ prismyRoof
Stativový adaptérAno
Twilight faktor24
Voděodolnost1,5
Hmotnost (g)770
Warranty (year(s))5
Zorné pole (1000m) (m)82
Blízké zaostření (m)2.5
Objektiv (mm)50

Doplňkové parametry

Kategorie: Focus Optics
Záruka: 10 let